komentarze Brak komentarzy

Protokół z X Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Siatkówka-sport, co łączy a nie dzieli”

Na konkurs nadesłano 176 prac plastycznych, 42 fraszki oraz 19 prac literackich. Uczestnicy kategorii plastycznej mieli za zadanie wykonać portret wybranego polskiego siatkarza lub siatkarki-techniką rysunkową albo malarską. Natomiast uczniowie ,biorący udział w kategorii literackiej, mogli napisać fraszkę poświęconą osobie siatkarza lub napisać pracę na temat: O czym marzą kibice polskiej siatkówki?

W konkursie wzięło udział 49 szkół podstawowych, między innymi z takich miejscowości jak: Zielona Góra, Szprotawa, Nysa, Jarczewo, Rzeszów, Bytów, Zbąszynek, Gołdap.

Komisja w składzie:

Andrzej Szatan-przewodniczący, dziennikarz sportowy, obecnie redaktor „Asa Serwisowego ” w Praszce

Beata Sobania-nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkól w Byczynie

Krzysztof Chojak-nauczyciel plastyki w Zespole Szkół w Byczynie

na posiedzeniu w dniu 12 maja 2022 roku postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA FRASZKA

I miejsce : Julia Banaś „ O wyjątkowym siatkarzu”, uczennica klasy VII ,Szkoła Podstawowa nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach (op. Monika Okrutny)

I miejsce: Fabian Głąb „ Leon jak ja Cię lubię…”, uczeń klasy VII, Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 roku w Lututowie (op. Katarzyna Pilarz)

II miejsce: Julia Cybulska „Bartosz Kurek”, uczennica klasy V, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej k/ Łęczycy (op. Marta Miarka)

II miejsce: Weronika Fartuszyńska „ Kapitan Kubi” uczennica klasy VII, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Emilii Plater w Kluczborku (op. Bożena Dąbrowska)

III miejsce: Tomasz Kowal „ Kuraś”, uczeń klasy VIII, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka

J.Piłsudskiego w Laskach k/ Pionek (op. Beata Molenda)

III miejsce: Zofia Szyszko „Bartosz Kurek”, uczennica klasy V, Zespół Szkól w Cybince- woj. lubuskie, (op. Celina Wołczek)

Wyróżnienia otrzymuje:

Agnieszka Szajewska „O Grzegorzu Łomaczu”, uczennica klasy VII, Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Marcinkowicach-woj. małopolskie,(op. Marzena Leśniak)

Łukasz Synowski „ Bartosz Kurek” uczeń klasy VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu(op. Radosław Koterba)

Lena Matynia „ Bartosz Kurek”, uczennica klasy IV, Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863r. w Lututowie (op. Dorota Bartoszek)

Oliwia Stecko „ Łukasz Kaczmarek”, uczennica klasy VII , Zespół Szkół w Wołczynie ( op. Bogumiła Niedziałek-Jungowska)

KATEGORIA PRACA LITERACKA – O czym marzą kibice polskiej siatkówki?

I miejsce: Kaja Adamska ,uczennica klasy VIII, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Emilii Plater w Kluczborku (op. Bożena Dąbrowska)

II miejsce: Magdalena Gębska , „Złoty sen”, uczennica klasy VIII, Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Krzanowicach (op. Adam Gębski)

II miejsce: Natalia Surmacka, uczennica klasy VIII, Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego

w Laskach (op. Beata Molenda)

III miejsce: Wiktoria Pajor, uczennica klasy VIII, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Emilii Plater w Kluczborku (op. Bożena Dąbrowska)

Wyróżniono trzy prace:

Maksymiliana Czerwińskiego „Aut, aut, aut”, ucznia klasy VIII, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Koniecpolu (op. dr Edyta Bukowska)

Zoi Piotrowskiej ,uczennicy klasy VIII, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Rogoźniku (op. Patrycja Wójcik)

Marceliny Artymicz „Marzenie”, uczennicy klasy VII, Społeczna Szkoła Podstawowa STO (op. Anna Omelańska-Knapa)

KATEGORIA PLASTYCZNA kl. IV-VI

I miejsce: Antonina Żuchowska ,Portret Kamila Semeniuka, uczennica klasy IV, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach (op. Monika Okrutny)

II miejsce: Nikola Kuś, Portret Joanny Wołosz, uczennica klasy V, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej (op. Marta Miarka)

II miejsce: Zofia Wądolna, Portret Klaudii Alagierskiej, uczennica klasy V, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku (op. Wiesława Laskowska)

III miejsce: Emilia Bora, Portret Marii Stenzel, uczennica klasy V, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie (op. Elwira Banaś)

III miejsce: Wiktoria Włudarczyk, Portret Malwiny Smarzek-Godek, uczennica klasy V, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim (op. Mariola Orzechowska)

III miejsce: Agnieszka Jurczyk , Portret Piotr Nowakowskiego, uczennica klasy V, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach (op. Monika Okrutny)

Wyróżnienia:

Monika Kamińska, Portret Krzysztofa Ignaczaka, uczennica klasy V, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu (op. Marek Mazur)

Hanna Pasikowska, Portret Wilfredo Leona, uczennica klasy IV, Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Żarkach (op. Anna Łyszczarz)

Tymoteusz Śnieżek, Portret Sebastiana Świderskiego, uczeń klasy IV, Zespół Szkół w Byczynie (op. Anna Mendel)

KATEGORIA PLASTYCZNA kl. VII-VIII

I miejsce: Maja Chrzuściel, Portret Martyny Grajber, uczennica klasy VII, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu (op. Paulina Czołnik)

I miejsce: Hanna Duda, Portret Michała Kubiaka, uczennica klasy VII, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie (op. Elwira Banaś)

II miejsce: Aleksandra Gajewska, Portret Katarzyny Dolaty, uczennica klasy VII, Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu (op. Lidia Popielska)

II miejsce: Jakub Malec, Portret Bartosza Kurka, uczeń klasy VIII, Publiczna Szkoła Podstawowa w Byczynie-woj. kujawsko-pomorskie (op. Jacek Pulczyński)

II miejsce: Oliwia Szymiczek, Portret Magdaleny Stysiak, uczennica klasy VIII, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie (op. Elwira Banaś)

III miejsce: Magdalena Mendel, Portret Bartosza Kurka, uczennica klasy VIII, Zespół Szkół w Byczynie (op. Anna Mendel)

III miejsce: Marcelina Artymicz, Portret Wilfredo Leone, uczennica klasy VII, Społeczna Szkoła podstawowa STO

III miejsce: Zofia Borszowska, Portret Bartosza Bednorza, uczennica klasy VIII, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Rogoźniku (op. Patrycja Wójcik)

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymało 5 uczennic:

Zuzanna Stańkowska, Portret Zuzanny Góreckiej, uczennica klasy VII, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Emilii Plater w Kluczborku (op. Bożena Dąbrowska)

Adrianna Kuźmińska, Portret Magdaleny Stysiak, uczennica klasy VII, Szkoła Podstawowa nr 13 im. św. Jana Kantego w Rzeszowie

Zuzanna Wikoryjczak ,Portret Zuzanny Góreckiej, uczennica klasy VII, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej (op. Marta Miarka)

Kaja Adamska, Portret Katarzyny Skowrońskiej, uczennica klasy VIII, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Emilii Plater w Kluczborku (op. Bożena Dąbrowska)

Lena Jaszczak, Portret Aleksandra Śliwki, uczennica klasy VII, Zespół Szkół w Wołczynie

Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez pana Andrzeja Szatana otrzymuje:

PAWEŁ KABUT uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszowie (op. Elwira Banaś) za portret Grzegorza Łomacza

© 2022 ZESPÓŁ SZKÓŁ W BYCZYNIE - WordPress Theme by Kadence WP