Nasza Szkoła otrzymała środki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, którego celem jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek organizowanych przez szkoły. Wycieczki te mają pomóc uczniom w poznawaniu Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. 

Odbyły się trzy wycieczki:

  1. Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach i Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. 
    Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Wsi Opolskiej. Uczniowie oglądali tam zabytkowe drewniane budynki i ogródki przydomowe. Wzięli też udział w lekcjach muzealnych: dziewczynki wykonywały kolorowe kwiaty z bibuły, a chłopcy w kuźni mogli z bliska poznać pracę kowala. Drugim punktem wycieczki było zwiedzania Muzeum Śląska Opolskiego. W muzeum na stałej wystawie „Pradzieje i wczesne średniowiecze Opolszczyzny” uczniowie zapoznali się z codziennym  życiem mieszkańców naszego regionu. Zwiedzili także kamienicę czynszową. Oglądali tam dawne meble, sprzęty kuchenne, piece kaflowe, sprzęt do utrzymywania  higieny, szafkę do przechowywania potraw czyli ówczesną lodówkę. 
  2. Wycieczka do Wrocławia.
    W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie mieli okazję zwiedzić Panoramę Racławicką, zobaczyć dwie stałe wystawy w Muzeum Narodowym (malarstwo polskie i malarstwo europejskie) oraz uczestniczyć w lekcjach muzealnych prowadzonych przez edukatorów w Muzeum „Pana Tadeusza”.
  3. Wycieczka do Torunia.
    Uczniowie szkoły średniej zwiedzili miasto, które kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem oraz piernikami. W ciągu jednego dnia zobaczyli Stare Miasto wraz z Krzywą Wieżą i fragmentami murów miejskich, piękne tereny nad Wisłą, ruiny Zamku Krzyżackiego oraz oczywiście Dom Mikołaja Kopernika. To tutaj obejrzeli film 4 D o Wszechświecie. Dzięki znakomitej pani przewodnik poznali historię, legendy i ciekawostki Torunia.