komentarze Brak komentarzy
25 maja grupa młodzieży z technikum, wraz z paniami Beatą Chyłą i Aleksandrą Juszczyszyn, miała okazję uczestniczyć w szeregu wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu. Uczniowie zwiedzili część miasta i obejrzeli dwie inspirujące wystawy sztuki współczesnej w ramach 17. Biennale Sztuki Mediów WRO 2017 DRAFT SYSTEMS.
Były to: projekt „Znane, nieznane i (nie)odwracalne” jednego z najciekawszych japońskich artystów medialnych młodego pokolenia, pracującego na styku sztuki i nauki – Norimichi Hirakawy – w Centrum Sztuki WRO oraz wystawa ukazująca sztukę nowych mediów w podziemiach Synagogi pod Białym Bocianem.
Wisienką na torcie okazało się jednak (było to łatwe do przewidzenia!) spotkanie ze, znanym już uczniom, teatrologiem dr. Milanem Lesiakiem zwieńczone wizytą w teatrze. Młodzież obejrzała spektakl wyjątkowy z wielu względów, chociażby z tego, że po raz pierwszy w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu została wystawiona sztuka dramatyczna! „Strefa” w reżyserii Przemysława Wojcieszka, która miała swoją premierę zaledwie tydzień temu, to opowieść wstrząsająca – o legalnym wyzysku człowieka przez
człowieka, o konsumpcyjnym społeczeństwie, o naszej polskiej mentalności. Wszyscy wyszli z przedstawienia głęboko poruszeni, ale z całą pewnością „zakażeni” teatrem! Więcej zdjęć będzie można zobaczyć już niedługo na FB Technikum w Polanowicach. Zapraszamy!