komentarze Brak komentarzy
30 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100. rocznicy urodzin noblistki, Wisławy Szymborskiej. Podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia i twórczości poetki, między innymi słuchając wywiadu przygotowanego przez Paulinę Kędzię i Weronikę Lizoń z V klasy technikum handlowego.
W tym dniu odbyły się także dwa konkursy – kaligraficzny oraz pięknego czytania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Czekając na ogłoszenie wyników, słuchaliśmy piosenki Sanah z tekstem Wisławy Szymborskiej pt. „Nic dwa razy…” w wykonaniu Julii Lizoń. Na zakończenie spotkania tę samą piosenkę zaprezentowała Hania Wysocka. Brawo dziewczyny!???
Współorganizatorami naszej uroczystości byli dorośli uczniowie naszej szkoły – młodzież z V klasy technikum. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania i po raz kolejny praca z nimi okazała się przyjemnością?
Po zakończeniu imprezy można było kupić ciastko lub babeczkę z wróżbą w postaci LEPIEJA, czyli krótkiego żartobliwego wierszyka napisanego na wzór tych układanych przez Wisławę Szymborską (np. Lepiej z kijem iść na żebry, niż nauczyć się algebry.?). Lepieje układaliśmy przez ostatnie trzy tygodnie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i rodzicom, którzy pomagali przy organizacji uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Żanety Fiączek, która z własnej inicjatywy zaangażowała się w to nasze szkolne przedsięwzięcie?
I jeszcze taka ciekawostka: podczas „Podwieczorku z Szymborską”, który odbył się w ubiegły piątek, szydełkami pań z grupy Byczyńskie Dzierganki został wykonany szal-prezent dla noblistki. Został on wręczony poetce na zakończenie andrzejkowej uroczystości.
Dziękujemy?
A tak na „Andrzejkach z Szymborską” bawiła się publiczność ?
Piosenkę Sanah z tekstem noblistki śpiewa Hania Wysocka???